Παρουσία πρυτάνεων, αντιπρυτάνεων και διευθυντών και άλλου προσωπικού κατά τις αξιολογήσεις

Ο Φορέας υπενθυμίζει ότι οι συμμετέχοντες κατά τη διαδικασία της αξιολόγησης, εκ μέρους του ιδρύματος, καθορίζονται στο πρόγραμμα της αξιολόγησης που αποστέλλεται.  Οι πρυτάνεις για τα πανεπιστήμια και οι Διευθυντές- ακαδημαϊκοί υπεύθυνοι για τις ΣΤΕ παρευρίσκονται μόνο στο πρώτο μέρος και οι διδάσκοντες, οι διοικητικοί και φοιτητές στο μέρος που καθορίζεται, χωριστά για κάθε ομάδα, στο πρόγραμμα.  Εάν ζητηθεί από την ΕΕΑ κάποια ομάδα ή οι πρυτανικές και διευθυντικές αρχές να επανέλθουν, για διευκρινίσεις ή/και θέματα που προκύπτουν και για τα οποία θεωρούνται αρμόδιοι, παραμένουν στη διάθεση της Επιτροπής Εξωτερικής Αξιολόγησης.

21 Σεπτεμβρίου 2020